Elektronik Nargile Aroma Çeşitleri

Elektronik Nargile Aroma Çeşitleri

Elektronik nargilenin en bilinen tercih sebepleri hakkında konuşmadan önce elektronik nargilenin ne olduğunu bilmek gerekir. Elektronik nargile, sigara hissiyatı verir. Temelinde bir batarya sistemi ve bir atomizer bulunur. Atomizer içerisine konulan aromalı sıvıları ısı sayesinde buhar haline dönüştüren bir cihazdır. Atomizer, bataryadan aldığı enerji ile ısı üretir.

Nefes çekme sırasında hava ile karışan ve buhar haline dönüşen e-likit, sigaraya benzer bir duman veya buhar üretir. Elektronik nargilenin en bilinen tercih sebepleri arasında en üst sırada kullanıcıların sigarayı bırakmak istemesi yer alıyor. Elektronik nargile kullanırken ateşleme süreci sigaradan farklıdır. Bu yüzden katran ve zift gibi zararlı maddeler üretmez.

Elektronik nargile hafif ve yer kaplamayan bir üründür. Tercihinize göre uygun bir nikotinli elektronik nargile ile damak tadınıza uygun aromayı seçebilirsiniz. Elektronik sigara kullananların büyük bir bölümü genzi yakmasından şikayetçi olmasına rağmen bu likitlerle alakalı bir durumdur.

Kalitesiz ve merdiven altı üretilen likitler boğazınızda ağrı yaparlar. Boğazlarınız tahriş olup devamlı öksürük halinde olabilirsiniz. Aroma King ailesi olarak kaliteli premium likit kullanarak kendi sağlığınız için sigaradan sonra böyle bir ucuzluğa kaçarak sağlığınızla oynamamanızı tercih ediyoruz.

Neden Elektronik Nargile Tercih Edilmeli

Elektronik nargilenin en bilinen tercih sebepleri listesinde öncü maddenin sigarayı bırakmak ve bu bağımlılıktan kurtulmak olduğunu biliyoruz. Elektronik nargile yapılan araştırmalara göre sigara kullanıcılarının en önemli motivasyonunun sağlık korunması olduğunu gösteriyor. Elektronik nargile kullananların %51’i, elektronik nargile sigaradan daha az zararlı olduğu için kullanıyor. %49’u ise elektronik nargilenin sigara tüketimini azaltmaya yardımcı olduğunu düşünüyor.

Sigara fiyatları da tütün ürünlerinde yüksek vergilere sahip ülkelerde oldukça yüksek olduğundan kullanıcıları elektronik nargileye itiyor. Elektronik nargileye başlayan kullanıcılarda birkaç gün sonra nefesi düzelmeye başlar ve tat duyusu iyileşir. Ayrıca iştahın düzeldiği ve derinin daha canlı gözüktüğü gözlemlenmiştir. Solunum ile ilgili kronik enfeksiyonlar da azalır.

Elektronik nargilenin en bilinen tercih sebepleri arasındaki bir diğer madde de kullanımının daha kolay olmasıdır. Nargile içmek için ön hazırlık süreci oldukça uzundur. Nargile içmek için öncesinde kömür yakmanız ve köz elde etmeniz gerekir. Bu işlem oldukça zahmetli bir işlemdir.

Köz oluşumu sırasında zararlı birçok maddeyi vücudunuza alırsınız. Elektronik nargile kullanımı sırasında kömür kullanmaya gerek yoktur. Sigara ile kıyaslanacak olursa, kullanıcılar sürekli olarak yanında sigarayla beraber çakmak gibi aletlerde taşımak zorunda kalıyor. Elektronik nargile kullanıcıları ise sadece hafif ve kompakt olan bu ürünü taşırlar.

Elektronik nargile uzun süreli kullanım imkânı sunar. İçindeki aroması bittiğinde sadece likit kısmını veya batarya kısmını tekrar almanız yeterli olacaktır. Tercih edilmesinde önemli bir rol oynayan bu özelliğidir. Düşük bir bütçe ayırarak uzun süre nargile kullanma zevki yaşayabilirsiniz. 

Elektronik Nargile ve Sağlık

Elektronik nargilenin en bilinen tercih sebepleri sıralamasında ilk sıralarda da sağlık konusu yer alıyor. Elektronik nargile tercih eden çoğu kullanıcı sigara içen kitle oluyor ve sigarayla kıyaslama yapacak olursak elektronik nargile kesinlikle daha sağlıklı gözüküyor. Elektronik nargilenin içerisinde sigaranın aksine zift ve katran gibi sağlığa zararlı maddeler bulunmaz.

Yapılan araştırmalara göre elektronik nargile sigaraya oranla %95 daha sağlıklıdır. Ayrıca sigara ve normal nargile kullanımı çevreye de zarar ve rahatsızlık verir. Bunların dumanına maruz kalan insanlar içen insanlara nazaran daha fazla etkilenirler. Ayrıca nargiledeki közün oluşturmuş olduğu yanık duman da çok zararlıdır.

Elektronik nargile içinde kömür barındırmadığı için kömürün zararlı özelliklerinden sizleri uzak tutar. Elektronik nargile kullanan bireyler içerisindeki maddelerden dolayı çevreye sağlık problemi yaşatmazlar.

 Özellikle aromalı kokuları sayesinde de insanlara rahatsızlık vermemiş olurlar. Elektronik nargileye ilk defa başlayacak kullanıcılar için ise bu durum pek tavsiye edilmez. Fakat zararları pek fazla olmadığı için ve önemlisi bağımlılık yapmadığı için herhangi bir sorun teşkil etmez. Sağlığınız için nargile yerine elektronik nargile kullanabilirsiniz

Elektronik nargilenin en bilinen tercih sebepleri arasında tüm bunlar yer alır. Ülkemizde çok yaygın olmasa da elektronik nargileler insanlar tarafından bilinen ve sürekli araştırılan ürünlerdir. Aroma King olarak sizlere A kalite olan bu ürünleri sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

WhatsApp Sipariş
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?